Кабмін і МВФ придумали як відтягнути сплату зовнішнього боргу України

КИЇВ. 10 вересня. УНН. До Верховної Ради України Кабінет міністрів вніс законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання)», в якому пропонується випустити додатково облігації під гарантії держави. Про це повідомляє УНН з посиланням на офіційний портал ВРУ.
«Попередніми умовами передбачається, що реструктуризація відбуватиметься у формі обміну існуючих облігацій на нові облігації. Також попередні умови передбачають списання 20% номінальної вартості непогашених зовнішніх державних та гарантованих державою єврооблігацій, продовження строку погашення до 2019-2027 років, середню процентну ставку у розмірі 7,75% річних, списання номінальної вартості боргу супроводжуватиметься «механізмом компенсації» у формі інструменту компенсації вартості у випадку істотного покращення економічного становища України, а саме досягнення певних показників валового внутрішнього продукту України в майбутньому, починаючи з 2019 року. Таким інструментом виступатимуть державні деривативи, платежі за якими будуть прив’язані до показника приросту реального ВВП», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Законопроект, як видно далі з тексту пояснювальної записки вноситься для пристосування українського законодавства під Механізм розширеного фінансування України від Міжнародного валютного фонду. Цей механізм Рада директорів МВФ хвалила 11 березня 2015 року.
Під розширене фінансування кабмін розробив нову програму залучення кредитних коштів
«4 квітня 2015 року Уряд схвалив перелік зовнішніх боргових зобов’язань, щодо яких планується вчинення правочинів стосовно зміни умов запозичень», - повідомляється в пояснювальній записці.
За умовами Механізму розширеного фінансування має відбутися реструктуризація держборгу України.
Реєстраційний номер законопроекту - 3058. Законопроект внесли до ВРУ 9 вересня. 
За вимогами МВФ, інструментом компенсації будуть державні деривативи, платежі за якими будуть прив’язані до показника приросту реального ВВП.
Нагадаємо, за попередніми прогнозами, обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець 2015 року може становити 91,1% до ВВП. 

Коментарі