Прощаємось з Саакашвілі і чекаємо свідчень Порошенка в справі Януковича. Головні новини 12-18 лютого + Анонси


Саакашвілі вивезли в Польщу. Націоналісти на вихідних потрощили російські банки і Россотрудничество. Головного редактора видання "Страна UA" Ігоря Гужву, який на початку року втік до Відня, оголосили в розшук. Європейський суд з прав людини виніс одне з перших рішень щодо порушення прав на пенсії через конфлікт на Донбасі. Мер Одеси із замом Вугельманом приїхали в Україну, посиділи в суді і вийшли на поруки депутатів. Трьох колишніх учасників АТО затримали за підозрою у вбивстві родини кумів Януковича. В середу Порошенко буде свідчити на суді в Януковича. Шахтарі “Селідіввугілля” протестували проти затримок зарплати. Генпрокурор Луценко просить парламент дозволити затримання депутата з "Опозиційного блоку" Євгена Бакуліна за справу “вишок Бойка”.

12 лютого екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил", колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі заарештували в ресторані грузинської кухні “Сулугуні” біля Європейської площі в Києві і вивезли у Варшаву.
Адміністрація ресторану повідомила, що силовики в масках і з написами на куртках увірвалися в ресторан, поклали на підлогу охорону, скрутили Саакашвілі та вивезли на білому мікроавтобусі з державним номером АА0121СН.
Прес-секретар Міхеіла Саакашвілі Дарія Чиж повідомила, нібито лідера "Руху нових сил" везуть в аеропорт "Бориспіль".
Правоохоронці по кілька разів за тиждень відхрестилися від затримання Саакашвілі.
"Служба безпеки України не затримувала колишнього президента Грузії, лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі", – заявила речниця СБУ Олена Гітлянська.
«Ми не маємо до цього (затримання Саакашвілі – ред.) жодного стосунку. Це не наша компетенція», – прокоментував прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.
«Немає в мене поки що інформації взагалі. З'ясовую. Намагаюся зрозуміти, хто затримував взагалі», – сказав спікер Національної поліції Ярослав Тракало.
"Ніяких підстав для виселення Міхеїла Саакашвілі немає. Він перебуває в Україні легально", - сказав адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.
Адвокат зазначив, що екстрадиція політика неможлива, тому що триває екстрадиційна перевірка, реадмісія також неможлива через відмову Польщі прийняти екс-Президента Грузії.
“Міхеіла Саакашвілі видворили з України. Його чартером відправили до країни попереднього перебування – Польщі”, потім підтвердив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.
В Польщі Саакашвілі дав прес-конференцію і поїхав на Нідерланди. Там йому дали посвідку на проживання. Обіцяє повернутися в Україну.
В Україні Саакашвілі ходить під кількома слідствами. В Грузії він заочно заарештований від початку січня на три роки за зловживання службовим становищем.
Поки Саакашвілі проходив формальні процедури закордоном, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська відкрила провадження щодо процедури повернення лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі до Польщі. Вона повідомила, що вже спрямовано запити до правоохоронних органів про надання інформації щодо процедури повернення Саакашвілі до Польщі.
"Щойно буде отримано відповідь, тоді я, проаналізувавши відповідь, зможу сказати, є якісь порушення, чи немає", – додала вона.
Лутковська пояснила, що провадження омбудсмен відкриває з власної ініціативи, коли бачить потенційні порушення прав людини, але не сказала які бачить в цьому випадку.
Ангажовані спікери вважають, що Саакашвілі мали би реадмісувати після 30 днів на оскарження і процедури апеляцій.
Фактично, Саакашвілі став 93-м висланим Держприкордонслужбою з початку року. Найбільше новин було про вивезення до Грузії прихильників Саакашвілі. Звучала інформація про більш ніж 20 депортованих грузинів.
Внеділю, 18 лютого, прихильники Саакашвілі мітингували в Центрі міста. Було до тисячі осіб. Вимагали надати Саакашвілі право захистити інтереси в суді і висловлювали незадоволоення владою. Люди пройшлися центром Києва від пам’ятника Шевченка до Михайлівської площі. Подія пройшла без сутичок.


На вихідних актами прямої дії щодо російських установ у Києві активізувалися націоналісти. В суботу, 17 лютого, представники організації “С-14”, “Правого сектора” і т д потрощили приміщення “Россотрудничества” на Подолі В Києві. Розмілювали стіни, потоптали російський прапор, поскандалили з керівником установи. Той звернувся до правоохоронців по захист і розійшлися.
Внеділю розбили вікна російських "Сбєрбанку" та "Альфа-банку" теж на Подолі. Попри те, що будівлю охороняли правоохоронці, колона побила скляні двері та вікна, а на будівлі залишили ідеологічні гасла і пішли на Майдан Незалежності. Нікого в першому і другому випдку не затримали. В поліції кажуть, що встановлюють особи учасників.


Головного редактора видання "Страна UA" Ігоря Гужву, який на початку року втік до Відня, оголосили в розшук. Таке рішення ухвалили цього тижня в Шевченківському районному суді Києва.
На думку прокурорів, підозрюваний ухиляється від слідства.
"Загальний розшук передбачений КПК. Особу, яка ухиляється від слідства, оголошують в розшук. Коли встановлять місцезнаходження, його затримають", – заявив прокурор.
Натомість адвокати запевняли, що їхній підзахисний за кордоном лікується й повернеться до України 20 лютого.
"Я вважаю, що це передчасно. І суду були надані всі довідки про те, що нині він лікується. Тому це рішення передчасне", – каже адвокат Гужви Олена Клименко.


Європейський суд з прав людини виніс одне з перших рішень щодо порушення прав громадян через конфлікт на Донбасі.
До України позивалися семеро пенсіонерів (від 1926 до 1960 року народження), що припинили отримувати соціальні виплати з бюджету 2014 року після окупації Донбасу. Троє з них у 2015 році звернулися до українського уряду щодо поновлення соціальних виплат. Інші ж цього не зробили.
Жоден із пенсіонерів не оскаржував в українських судах рішення уряду про припинення соціальних виплат. Пояснили вони це тим, що у Донецьку не діють органи української системи правосуддя – через російську агресію всі суди евакуювали з території ОРДЛО.
Саме на це мешканці Донецька й поскаржилися до Страсбурга. На їхню думку, Україна обмежила їхні можливості звернутися до суду щодо відновлення соціальних виплат.
Натомість Європейський суд з прав людини відхилив усі скарги донеччан.
Як відомо, це вже друге рішення ЄСПЛ, пов’язане з конфліктом на Донбасі. Перше винесли влітку 2017 року і стосувалося втрати контролю над Луганськом. Цього разу суд Страсбурга послався на попереднє рішення, пояснивши, що Донецьк (так само, як і Луганськ) перебуває поза контролем українського уряду і тому належне функціонування системи правосуддя тут неможливе.

У Солом'янському суді у Києві 16 лютого обирали запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову і його заступнику Павлу Вугельману. Їх звинувачують покупці приміщень заводу “Краян” за завищеною ціною. В приміщенні збиралися розташувати органи міської влади.
В результаті, Труханова випустили під чесне слово нардепа-мажоритарника з БПП одесита Голубова. Голубов раніше вважався опонентом Труханова і Саакашвілі.
"У задоволенні клопотання детектива відмовити, застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Визначити поручителем народного депутата Верховної Ради України восьмого скликання Голубова Дмитра Івановича (член парламентськоъ фракцыъ БПП, - ред.), зобов'язати поручителя забезпечити виконання підозрюваним наступні обов'язки: прибувати до детектива НАБУ, прокурора САП, Генеральної прокуратури України, слідчого судді; не відлучатися з міста Одеса без дозволу НАБУ, САП, прокурора чи суду, повідомляти про місце проживання….", - заявив суддя. Крім того суд зобов'язав Труханова здати всі паспорти. "Строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного визначити до 15.04.2018 року включно. Звільнити підозрюваного Труханова Геннадія Леонідовича з-під варти в залі суду негайно", - додав суддя.
Прокуратура просила суд призначити меру Одеси Геннадію Труханову, якому загрожує позбавлення волі строком до 12 років, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.
Вугельмана взяв на поруки депутат з групи “Відродження” Олександр Пресман. Прокуратура для Вугельмана просила так само 60 діб під вартою.


Трьох колишніх учасників АТО затримали за підозрою у вбивстві родини підприємців на Донеччині, які були кумами президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомив перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін. 
Як стало відомо, злочин був скоєний 6 грудня у селищі Велика Новосілка на Донеччині. Нападники, вимагаючи грошей та цінностей, катували, а згодом вбили родину підприємців: 56-річного чоловіка, його 46-річну дружину та 23-річного сина.
Двох підозрюваних у вчиненні злочину розшукали в Маріуполі, ще одного - в Києві. Відомо, що вони колишні учасники Антитерористичної операції.
У помешканнях затриманих відбулися обшуки: правоохоронці вилучили арсенал незареєстрованої зброї: рушницю, протитанковий гранатомет, 14 гранат та набої.


На знак протесту шахтарі припинили роботу в копальнях та разом із родинами вийшли на пікет адмінбудівлі Держпідприємства "Селидіввугілля", звинувачуючи керівництво в нездатності до ефективної господарської діяльності. Готуються також відрядити представників до профільного міністерства, щоби розв'язати свою проблему в столиці. 
Ранком четверга поблизу адмінбудівлі "Селидіввугілля" зібралося близько сотні гірників, деякі прийшли разом із родинами.
"Два місяці без зарплати. Два місяці! А треба ж якось за комунальні послуги сплачувати. Людям погрожують вже світло відрізати", – розповідає гірник Володимир Панютчів.
Після акції з перекриття дороги в середу, підприємство виплатило 17% від заробітку в січні. Але це шахтарів ще більше обурило.
"По 300 гривень дають. Вас влаштовує? Вашу дружину влаштовує?" – питається жінка гірника.
Керівники вугільного підприємства натякають працівникам, що обсяги виробництва впали, і зароблених грошей на зарплату не вистачає, не враховуючи навіть побутових потреб.
"Вугілля йде на Центренерго, йде навіть розрахунок за це вугілля. На зарплату потрібно 95 мільйонів виділити, а заробляємо ми – 70 мільйонів", – каже голова незалежної профспілки гірників шахти "1/3 Новогродівська" Сергій Павлов.
Гірники, зі свого боку, обурені тим, що чиновники не вкладають грошей у розвиток підприємства задля збільшення видобутку вугілля. Профспілка гірників бере на себе ініціативу розв'язати грошове питання напряму у профільному міністерстві.
А генеральний директор "Селидіввугілля" Сергій Пахомов посилається на обіцянки міністра та запевняє – гроші будуть скоро. Принаймні, на наступному тижні чекають обіцяні урядом 120 мільйонів.


Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і обрання запобіжного заходу народному депутату з фракції "Опозиційний блок" Євгена Бакуліна.
"Подання направлені до Верховної Ради України", - повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю.
Як повідомлялося, 2 лютого 2018 року Ю.Луценко повідомив, що має намір найближчим часом внести до Верховної Ради України подання про надання згоди на зняття недоторканності з народного депутата Є.Бакуліна, на його затримання і арешт.
За словами генпрокурора, Є.Бакулін є чинним нардепом, але територію України давно не відвідував. "Але тим не менш для будь-яких подальших кроків - підозри, оголошення в розшук - нам потрібен дозвіл Верховної Ради", - сказав Ю.Луценко.
Генпрокурор уточнив, що подання стосуватиметься прохання на притягнення до кримінальної відповідальності, зокрема за статтями "створення організованого злочинного угруповання" і "розкрадання державних коштів".
У липні 2017 року Ю.Луценко повідомив, що Є.Бакулін може стати наступним народним депутатом, щодо якого генеральний прокурор проситиме зняття недоторканності у справі про так звані "вишки Бойка" (справа про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко).
Є.Бакулін у 2007 році, а також з 2010 по 2014 роки обіймав посаду голови правління НАК "Нафтогаз України".



Клімкин проведе зустріч з головою компанії Siemens щодо турбін в Криму




Анонси
19.02 — 11:00 Прес-конференція на тему: "Реформа "Нафтогазу" в дії?"
Інформація щодо акредитації: (044) 253-54-74
Спікер: Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів НТЦ "Псіхєя", проаналізує як відбувається реформа НАК "Нафтогаз", останнє рішення уряду передати ГТС від Нафтогазу новій компанії
Мiсце проведення заходу вул. Шовковична, 8/20

19.02 — 11:15 Міністр освіти і науки України здійснить робочу поїздку до Кіровоградської області
11.15 - міністр відвідає опорну школу - "Олександрівське навчально-виховниче об’єднання №1"
12.30 - візит Лілії Гриневич до Навчального-виховного об’єднання №1. О 13.00 - прес-підхід. м. Кропивницький, вул. Леваневського, 2-Б. Тел.: (0522) 24-53-15.   15.00 - Лілія Гриневич зустрінеться з освітянами області. м. Кропивницький, пр. Університетський, 8, Центральноукраїнський національний технічний університет
Мiсце проведення заходу Кіровоградська ОДА [сел. Олександрівка, вул. Вишнева, 18]

19.02 — 11:00 Круглий стіл "Відповідальність суддів Майдану. Обіцянки та реальність"
Організатори: ГО "Родини Героїв Небесної Сотні", ГО "Адвокатська дорадча група" (адвокати Небесної Сотні), Громадська рада доброчесності та Фундація DEJURE. До участі запрошені представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Адміністрації Президента, Ради суддів України, Генеральної прокуратури України, потерпілі від рішень суддів та громадські організації.
Акредитація ЗМІ на місці, за редакційними посвідченнями
Мiсце проведення заходу: Київ вул. Парково-Сирецька, 23 

19.02 — 13:00 Підвищення з МВФ погоджено: наскільки виростуть ціни на газ і комунальні послуги?
Інформація щодо акредитації: (044) 284-57-62
Прес-конференція на тему: "Підвищення з МВФ погоджено: наскільки виростуть ціни на газ і комунальні послуги?". Учасники: Валентин Землянський - експерт з питань енергетики; Юрій Гаврилечко - експерт Фонду суспільної безпеки; Олексій Кучеренко - екс-міністр ЖКГ 
Мiсце проведення заходу Київ вул. Бастіонна, 5/13 []

20.02 — 11:00 Екологічна політика Києва: підсумки 2017 року і плани на 2018 рік
Інформація щодо акредитації: (099) 231-38-12
У рамках заходу відбудеться презентація "Екологічного атласу Києва", проекту "Водної стратегії Києва на 2017-2025 роки" і проектів реконструкції восьми найбільших парків столиці. Учасники: заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв; в. о. начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований; генеральний директор КО "Київзеленбуд" Михайло Наконечний
Мiсце проведення заходу вул. Рейтарська, 8/5-А

21.02. Прес-тур для українських журналістів "Дорогою в Крим"
Інформація щодо акредитації: (093) 004-28-51
Журналісти разом із представниками влади, громадськими діячами пройдуть шлях, який вже чотири роки перетинають сотні тисяч українських громадян, що в'їжджають та виїжджають із Криму. Для представників ЗМІ буде організовано проїзд з Херсону до пунктів пропуску. По приїзду з Києва організованим автобусом учасники прес-туру проїдуть до КПВВ Чаплинка та Каланчак, після чого буде організовано прес-брифінг у м. Херсон в Херсонській ОДА з українськими громадськими та правозахисними організаціями - Крим СОС, "Українська Гельсінська спілка з прав людини", "Кримська правозахисна група".
Реєстрація (обов'язкова) за тел.: (093) 004-28-51
Мiсце проведення заходу Херсонська ОДА

21.02 — 13:45 Менеджмент грунтів та земельних ресурсів в умовах глобальних кліматичних змін
Міжнародна конференція "Менеджмент грунтів та земельних ресурсів в умовах глобальних кліматичних змін" у рамках міжнародної виставки "Зернові технології 2018". Учасники: Артур Рідакер - лауреат Нобелівської премії миру, дослідник Французького національного інституту сільськогосподарських досліджень, член Міжурядової групи експертів у питаннях змін клімату; Михайло Мальков - координатор програми розвитку ФАО ООН; Роберт Левеск - фахівець з питань  регулювання обміну сільськогосподарськими землями між власниками землі та орендарями; фахівці українських компаній та державних служб. Організатори: ТОВ "Київський міжнародний контрактовий ярмарок",Торгова палата Франції, Офіс представництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні.
Тел.: (044) 490-64-69. Вартість без запрошення - 50 грн
Мiсце проведення заходу Броварський просп., 15 [МВЦ, пав. №2, конференц-зала № 11]

У середу, 21 лютого, в Оболонському суді Києва як свідка обвинувачення допитають Президента України Петра Порошенка.
Про це Цензор.НЕТ повідомив прокурор Руслан Кравченко, який веде цю справу.
Цього ж дня заплановано допит і постійного представника України при ООН Володимира Єльченка, додав Кравченко.
Нагадаємо, в Оболонському суді Києва слухається справа колишнього президента України Віктора Януковича. Його звинувачують у зраді, пособництві у веденні агресивної війни і сприянні порушення територіальної цілісності України. Наразі суд на стадії допиту свідків обвинувачення.

21.02 - 14:0021.02 - :
Стратегія розвитку промисловості України
органiзатор не вказано, мiсто Київ
Організатор: Комітет Верховної Ради україни з питань промислової політики та підприємництв. До участі запрошуються народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники підприємств, представники громадських організацій, бізнес асоціацій та ЗМІ.Вхід за картками акредитації через 9-й під'їзд  
Мiсце проведення заходу Грушевського 5 [ конференц-зала]

22.02 — 11:00 Інформація щодо акредитації: (044) 279-20-60, 279-00-05, anna@ukrinform.com
Учасники: Олег Кирилюк - т.в.о. голови Державної служби геології та надр України; Христина Браіловська - начальник юридичного управління; Ігор Тимошенко - заступник директора Департаменту дозвільної  та міжнародної діяльності, начальник відділу  з надання надр у  користування. Під час заходу буде оприлюднено Звіт про результати виконання Річного плану роботи Держгеонадр за 2017 рік.
Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ
Мiсце проведення заходу Укрінформ [зала 2]

23.02 — 09:45 Співпраця у трикутнику Парламент-Уряд-НАК "Нафтогаз"
Інформація щодо акредитації: https://goo.gl/x7BLnN
Організатор: Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Захід проводитиметься за сприяння Уряду Великобританії.
Для участі запрошені депутати профільних комітетів Верховної Ради України, представники уряду, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Посольства Великої Британії в Україні, ЄБРР, НАК "Нафтогаз України", профільних неурядових організацій. Вхід за картками акредитації через 9-й під’їзд
Мiсце проведення заходу Грушевського 5 [конференц-зала]

25.02 — 17:30 Книгарня "Є" Харків та Крим_ SOS продемонструють документальний фільм "Мустафа" про життєву історію лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.

Мустафа Джемілєв – українець, лідер кримськотатарського народу, всесвітньо відомий правозахисник. У боротьбі за повернення свого народу з місць депортації на батьківщину, в Крим, він провів понад 15 років у радянських таборах і в'язницях. Він витримав найдовше у світі голодування в 306 днів. Його іменем називають площі і вулиці у Туреччині. Він отримав десятки премій за свою правозахисну діяльність. Цього року він був номінований на Нобелівську премію миру. З перших днів окупації Криму Мустафа Джемілєв став голосом українського народу на міжнародній арені. Завдяки йому тема України, Криму і кримськотатарського народу обговорювалася на найвищому політичному рівні. Тепер, в умовах окупації, Мустафа Джемілєв продовжує боротися за захист свого народу.

Вхід вільний
Мiсце проведення заходу Харків, вул. Сумська, 3

26.02 - 14:0026.02 - :
Засідання суду у справі проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна
Мiсце проведення заходу м.Київ, вул. О.Кошиця, 5

27.02 — 09:00 9-й Український енергетичний форум Інституту Адама Сміта - щорічне місце зустрічі для українських та міжнародних енергетичних спільнот.
Доповідачі: Володимир Кістіон - віце-прем'єр-міністр України; Ігор Насалик -міністр енергетики та вугільної промисловості України; Остап Семерак - міністр екології та природних ресурсів України; Хью Мінгареллі - Посол, голова Представництва ЄС в Україні; Янеш Копач - директор, Секретаріат Європейського Енергетичного Співтовариства; Марош Шефчович - віце-президент, енергетичний союз Європейська Комісія; Оксана Маркарова - перший заступник міністра фінансів України, Урядовий уповноважений з питань інвестицій; Олександр Домбровський - в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Йоханнес Баур - заступник керівника енергетичного відділу Групи Підтримки України в Європейській комісії; Сергій Савчук - голова Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України; Андрій Коболєв - голова правління "Нафтогаз України"; Олег Прохоренко - голова правління "Укргазвидобування"; Максим Тимченко - генеральний директор, голова правління ДТЕК та ін. Деталі - https://mind.ua/education/693-ukrainian-energy-forum-2018http://www.ukrainianenergy.com/uk/,http://www.ukrainianenergy.com/uk/page/key-speakers
Мiсце проведення заходу м.Київ вул. В.Житомирська, 2-А [готель "Інтерконтиненталь"]


Новини Центральної України
12-13 лютого
У Києві почали зносити кіоски, які незаконно розташовані в підземних переходах біля станції метро Майдан Незалежності
Київхліб просить суд визнати недійсним рішення Антимонопольного комітету про накладення штрафу в розмірі 219 тисяч гривень за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції через дизайн упаковки торта.
Зростання купівлі нерухомості пов'язаний з відсутністю варіантів вкладення коштів населення.
Сьогодні у Полтавській ОДА відбулося засідання президії Полтавської обласної ради. Основне питання порядку денного — проведення майбутніх сесій. З присутніх — голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, депутати обласної ради та керівники структурних підрозділів ОДА.
На сегодня в Киеве на карантин закрыли 119 школ. Об этом на брифинге сообщила директор Департамента образования и науки, молодежи и спорта Елена Фиданян
Використовували фарби, які виготовляли самі за старовинною рецептурою
Створити зв’язок стaрої нaбережної тa нaбережної «Рошен» в двох рівнях.
Про це у "Фейсбуці" написав начальник міської спеціінспекції Андрій Максюта, передає Depo.Кропивницький . "Зникли люки. Коли і куди це все "пішло" - невідомо", - пише Максюта.
13 лютого перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко зустрівся з керівниками ОТГ та районів, щоби вирішити подальшу долю 6 недобудованих газо- та водопроводів, які перебувають на балансі КП «Дирекція «Чорнобильбуд». Оскільки підприємство знаходиться у стадії ліквідації, це майно необхідно передати громадам.
Уманською місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді Уманським міськрайонним судом адміністративного протоколу, пов'язаного з корупцією, складеного Управлінням захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ НП України відносно одного з депутатів Черкаської обласної ради за ч.2 ст.172-6 КУпАП (неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані).
11 лютого о 13:25 в Каневі на території ринку розташованого на вулиці Енергетиків виникла пожежа у торговельному контейнері.
В течение января в Киеве было демонтировано 1190 незаконных рекламных конструкций. Большую половину из них - 702 единицы - сняли сами владельцы, сообщает пресс-служба КГГА. Так, на протяжении прошедшего месяца демонтированы следующие типы конструкций в количестве: временная выносная специальная конструкция - 191; тумба, стоящая отдельно - 124; щит, стоящий отдельно - 19; щит на фасаде – 4.
У результаті модернізації звичні територіальні управління ПФ ліквідуються. Замість них з'являться "агентські пункти" з обслуговування громадян. Територіальні управління Пенсійного фонду перебувають у стані ліквідації, повідомляє видання Сегодня. Першими випробувати нововведення змогли пенсіонери Чернівецької області.


14-15 лютого
Здание суда взято под повышенную охрану Нацгвардией и Нацполицией. Тем временем под здание организованно прибывают молодые люди спортивного сложения, заявил адвокат.
В деле мэра Одессы кто-то искусственно нагнетает ситуацию, уверен его адвокат. НАБУ было заранее проинформировано о намерении Труханова приехать на допрос, поэтому его задержание сразу по прилету в Киев вызывает недоумение.
Упродовж минулого року в будинках, що підпорядковані КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва», здійснено 853 крадіжки ліфтових котушок, що спричинило зупинку підйомників (вартість відновлення агрегатів унаслідок цих крадіжок склала 2,1 млн грн). «Вартість однієї котушки з монтажем складає понад 2 тис. грн.
11 лютого в КМДА відбулись загальні збори учасників Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Муніципальна варта». Під час заходу одностайно переобрано голову «Муніципальної варти», яким став Ігор Марі. 
Через провалений тендер пільгові сніданки отримують 700 замість 12000 полтавських учнів
Для запобігання невірного трактування поданої інформації «Полтававодоканал» пояснює ситуацію щодо реконструкції колектора по вул. Сінна у Полтаві.
З вчителів Полтави знімають 20% надбавки за престижність професії
З 1 квітня надбавку за престижність знизять до 5%, але збільшать оклад на 10%
В палаточном городке Саакашвили – полная тишина. Людей очень мало. Утром там побывал корреспондент 44.ua, чтобы проверить насколько сильно киевлян огорчила депортация лидера «Руха нових сил» Михаила Саакашвили.
Свідоцтвом про нaродження мaтимуть можливість скористaтись лише особи, яким 14 років виповниться після 01 трaвня 2018 року.
Прo це пoвідoмляє Depo.Кропивницький з пoсилaнням нa міський військкомaт. Нa нaвчaння приймaють осіб, які здобули повну зaгaльну середню освіту. Випускники військових коледжів сержaнтського (стaршинського) склaду отримують військову освіту тa диплом держaвного зрaзкa освітньо-квaліфікaційного рівня "молодший спеціaліст". Термін нaвчaння - 2,5 роки.
Прo це пoвідoмляє Depo.Кропивницький з пoсилaнням нa " ТСН ". Миколa поскaржився прaвоохоронцям, що компaнія дорослих п'є горілку нa центрaльній площі містa, aле поліцейські нa його скaрги не відреaгувaли, і нaвпaки почaли "виховувaти школярa". Нaступного дня стaлося продовження конфлікту.
Міністерство культури України не погодило проект на будівництво ЦНАПу в центрі Житомира. Про це йдеться у відповіді Мінкульту на адвокатський запит, яку на своїй сторінці у Facebook оприлюднила активістка Ірина Коцюба 14 лютого.
На думку депутата Черкаської міськради, представника «Громадянської позиції» Сергія Очеретнього, його відсторонено від посади в.о. начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради з політичних мотивів.
У Черкасах поступово мають зникнути металеві кришки люків. На вчорашній сесії міської ради депутати частково підтримали електрону петицію про заміну металевих люків.
Депутати Черкаської міської ради на засіданні 14 лютого вирішили перейменувати на честь учасників АТО вулиці та провулки у місті Черкаси.
Сегодня, 13 февраля, на заседании постоянной комиссии Киевской городской рады по вопросам градостроительства, архитектуры и землепользования депутаты согласовали проект решения, предусматривающий инвентаризацию и паспортизацию всех водных объектов столицы и установление новых прибрежных полос. Об этом сообщает пресс-служба Киеврады.
16-18 лютого
ПАТ "Укрзалізниця" до кінця року збудує лінію швидкого залізничного сполучення з аеропортом "Бориспіль".
У Києві правоохоронці 15 лютого затримали та повідомили про підозру директору "Еліта-Центр" та його спільнику, керівнику ТОВ "Будівельно-інвестиційна компанія "ПСП ЛТД". Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури. "Встановлено, що директор ТОВ "Еліта центр", діючи у змові з керівником ТОВ "Будівельно-інвестиційна компанія "ПСП ЛТД", вимагали 50 тис доларів США від власника квартири у новобудові
Представники національної громади зможуть вибирати один із чотирьох базових навчальних планів, у яких буде прописано, скільки годин відводиться на вивчення рідної мови , а скільки на державну та іноземну. Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. 
У радикала, который ранил спецназовца на суде по Труханову, изъяли наградной пистолет от Авакова
Зловмисників викрили, коли вони вже приготувалися розвантажувати з двох вантажних автомобілів лісопродукцію.
У Києві перевізникам обіцяють "жорсткі санкції" за порушення правил
Влада Києва планує проведення спільних рейдових перевірок столичних перевізників.
"Увага! Уточнено! Через анонімні повідомлення про мінування на вхід та вихід зачинено станції "Площа Льва Толстого", "Університет", "Хрещатик", "Театральна", "Золоті ворота", "Майдан Незалежності" та відповідні пересадки. Потяги на вказаних станціях не зупиняються. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні Київського метрополітену у Twitter
Шість станцій київського метрополітену в центрі Києва відновили роботу у звичайному режимі, інформує метрополітен в "Твіттер".
У центрі Києва збираються прихильники Саакашвілі
У парку Шевченка в Києві збираються учасники "Маршу за майбутнє", організатором якого виступає "Рух Нових сил" Міхеїла Саакашвілі
Колона маршу "За майбутнє" прихильників Міхеіла Саакашвілі йде до Михайлівської площі.
Націоналісти увірвалися до будівлі "Росспівробітництва" в Києві
Активісти націоналістичних організацій у суботу увірвалися до будівлі представництва "Росспівробітництва", Російського центру науки і культури в Києві на вулиці Борисоглібській, 2.
Керівник "Росспівробітництва" в Києві звернувся до поліції. Вона знімає охорону
Керівник Російського центру науки і культури, представництва "Росспівробітництва" в Києві Костянтин Воробйов заявив, що звернувся до поліції через нанесений матеріальний збиток українськими радикалами, які в суботу увірвалися до будівлі РЦНК.
Депутати Полтавської облради рекомендували заборонити пісні, фільми та музику, які створені в Російській Федерації
51 депутат підтримав звернення облради до ОДА та місцевих рад щодо заборони публічного відтворення російської продукції
Мер Полтави попросив націоналістів не вішати прапори на Монумент Слави
Олександр Мамай вважає, що розміщення прапорів «на орлі» — це знущання і над держсимволікою, і над пам’яткою архітектури
У Немирівському рaйоні виявили випaдки скaзу
Сесія міської ради 7 скликання відбудеться 23 лютого о 10.00 годині в залі засідань міської ради.
У Вінниці воду пофaрбують в зелений колір
Про це кореспонденту Depo.Кропивницький повідомили в адміністрації шахти. Інцидент стався цього тижня. Труби вже збиралися вантажити, коли спробу крадіжки помітили працівники шахти, які випадково проїздили повз. "Роботи" навмисно проводили у денний час, аби в інших водіїв не виникло підозр у їх незаконності. Свідки одразу повідомили про подію керівництво шахти.
Про це написала у " Фейсбуці " дружина полоненого, Катерина Глондар, повідомляє Depo.Кропивницький . Обидва спецпризначенці вже перебувають у полоні 1097 днів. До рук бойовиків вони потрапили під Дебальцевим. Глондар і Коріньков були в списках на обмін під час останнього масштабного обміну полоненими, однак бойовики їх так і не відпустили.
Як повідомляє Depo.Кропивницький , цей документ передбaчaє, що нa території містa всі нaзви устaнов, підприємств, оргaнізaцій, вивіски, плaкaти, aфіші, публічні повідомлення, реклaмні оголошення мaють бути лише укрaїнською мовою. Крім того, у всіх зaклaдaх сфери громaдського хaрчувaння обов'язковою повиннa бути нaявність меню держaвною мовою, яке першочергово зобов'язaні пропонувaти відвідувaчaм.
Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво в кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами умисного неподання суб’єктами декларування відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції»
Мисливці Черкас та району готові вийти з акціями протесту проти влади. Їхнє обурення викликала заборона Верховної Ради на полювання в заказнику «Осокінські острови».
15 февраля 2018 назначено к рассмотрению уголовное производство в отношении врача гражданки К. и медсестры гражданки Л. Обе женщины обвиняются в ненадлежащем исполнении профессиональных обязанностей, повлекших тяжкие последствия потерпевшему (ч.2 ст. 140 УК Украины). Председательствующий судья - Малеванная-Когер В.В. Открытое судебное заседание состоится 3 марта 2018 в 10:30.
За «умовами довгострокової оренди» дитина повинна була жебракувати. 16 лютого правоохоронці затримали зловмисницю, яка намагалася віддати свого 4-річного сина у довгострокову оренду для зайняття жебракуванням. Горе-матір’ю виявилася мешканка Білогірщини, яка раніше була судима за крадіжки та інші злочини.
Українські націоналісти потрощили вікна російських "Сбєрбанку" та "Альфа-банку" на столичному Подолі. Попри те, що будівлю охороняли правоохоронці, колона побила скляні двері та вікна, а на будівлі залишили ідеологічні гасла. Кілька сотень учасників рушили з Майдану Незалежності до Російського центру науки і культури. Будівлю закидали камінням та яйцями. Сутичок з правоохоронцями вдалося уникнути

Коментарі