15 головних новин 7-13 грудня 2015 і анонси

Серед новин: 

Відновили ЛЕП Каховський-Титан;      "Правий сектор" відмовився блокувати Крим; Новий етап блокади Криму; Є проект бюджету на 2016 р; У Кривому Розі хочуть провести повторні вибори мера 27 березня; Зі стола Єгора Соболєва у залі засідань ВРУ вкрали підписи за відставку Генпрокурора В.Шокіна; Україна проти Північного Потоку і за безвізовий режим; Мінекономіки чекають на нові інвестиції і лобіюють приватизацію; Склав пововаження міністр інфраструктури Андрій Пивоварський; СЄПЕК не під арештом; Генпрокуратура пропонує переглянути результати приватизації "Сєверодонецького Азоту" Д.Фірташем; А.Яценюк звітував за рік роботи. Його на руках носив нардеп; СБУ бореться з диверсантами; В полоні в ДНР-ЛНР є 131 особа.


Почитати цe в .pdf можна на Academia

Відновили ЛЕП Каховський-Титан

Підключення лінії електропередач яка дасть 220 КВ на крим і два райони Херсонщини сталося  вночі на 8 грудня.
"Як повідомив 08 грудня  в.о. голови Чаплинської районної державної адміністрації Віталій Спіжов, сьогодні, близько 1:15 годин ночі, за згодою учасників акції енергетичної та продовольчої блокади АР Крим, до електроенергії було підключено лінію ПЛ 220 Кв Каховський-Титан, від якої живиться два райони Херсонської області - Каланчацький та Чаплинський", - повідомили в Херсонській ОДА.
У повідомлені також йдеться, що з часу знеструмлення  ЛЕП потужністю 220 КВ Каховський-Титан два райони області живилися за резервною схемою, яка неодноразово аварійно виключалася.
В ОДА вважають, що включення лінії – перший крок до повернення нормальної схеми функціонування підстанції Каховська, від якої залежить енергозабезпечення значної частини Херсонської та Миколаївської областей.
Відновлення ЛЕП не означає вирішення енергетичних проблем Криму. Брак електроенергії на півострові залишився, а це накладає обмеження на життя людей.

"Правий сектор" відмовився блокувати Крим

"Правий сектор" вирішив, що дозволивши відновити ЛЕП на Крим за спиною інших учасників блокади кримські татари зіграли на руку ворогам України.

"Остання заява Меджлісу кримсько-татарського народу, яка не була узгоджена з нами та іншими представниками громадських організацій, добровольчих батальйонів та патріотичних рухів, що входять до штабу "Кримського майдану" на чолі з Ленуром Іслямовим, спрямована на поступки як зовнішнім, так і внутрішнім ворогам України. Відновлення постачання електроенергії по одній із ЛЕП, яка безпосередньо веде на завод пропутінського олігарха Фірташа, трактується нами як черговий антиукраїнський крок нинішнього режиму та загравання з нашими ворогами", - йдеться у повідомленні "Правого сектору".
Ще там пишуть, що ПС, спостерігаючи в останні дні реакцію РФ на результати акції "Блокада Криму", бачить концентрацію великої кількості військової техніки і солдатів на близькій відстані від контрольно-пропускних пунктів українських військових та активістів кримської блокади. 
"За таких обставин "Правий сектор" припиняє свою роботу на блокаді в рамках "Кримського майдану", натомість наші бойові підрозділи будуть направлені на підсилення бійців ЗСУ, які обороняють українські кордони на лінії розмежування з окупованим Кримом", - пвідомили у ПС.
Але з виходом, "Правий сектор"  залишає за собою право контролю та допомоги в подальшому розвитку даної акції на різних рівнях і всіма доступними методами, зокрема шляхом тиску на чинну владу", - додали на завершення у ПС.

Новий етап блокади Криму

За день після звинувачень «Правого сектора» координатор блокади Криму Лєнур Іслямов відреагував на ​звинувачення у зраді "Правого сектору". Його позиція, що держава має підтримати громадську блокаду законодавчо. Татари творять свій батальйон. Звинувачують світ у несприйнятті.
"Мы хотим, чтобы из гражданской блокады эта акция превратилась в законодательную. Чтобы в борьбу за украинскую землю наконец включилось и государство. Именно поэтому мы и требуем, чтобы позиция Украины в этом вопросе была оформлена законодательно. Мы – не наивны. Мы понимаем, что украинский парламент – мягко говоря, не однозначный. Мы понимаем, что есть вероятность, что большинство депутатов все-таки проголосуют за продолжение поставок электричества в Крым. С другой стороны, после этого голосования мы узнаем, кто из народных избранников действительно является патриотом, а у кого любовь к Родине ограничилась Гимном Украины на звонке в мобильном", - повідомив Л.Іслямов.
"Однако мы никак не можем понять наших внешних партнеров, которые обрушили на нас обвинения в нарушении общечеловеческих интересов... Такая реакция мира ясно дала понять: наши западные партнеры живут в другом, параллельном мире, где все нормально, где действует верховенство закона. Мы же пока живем в другом измерении. Мы только начали создавать свою страну, свою державу."
"Впрочем, даже если Рада даст добро на продолжение поставок электричества в Крым, то контракту Демчишина-Аксенова-Путина жить осталось аж 15 дней: 31 декабря он истекает. И мы будем всеми доступными нам методами требовать, чтобы следующий контракт либо не заключался вообще, либо заключался с учетом озвученного Джемилевым и Чубаровым условия: он должен быть заключен с УКРАИНСКИМ полуостровом. То есть, с АР Крым в составе Украины."
"Пока же мы переформатируем  нашу блокаду и создаем крымскотатарский батальон Номана Чилибиджихана — чтобы мы могли стоять вооруженные, вместе с десантниками, своим батальоном. Ведь иллюзий по поводу врага у нас нет. И мы предполагаем, что он может зайти сюда с Крыма. А гражданская блокада пока переходит в дозорный режим."
"Не отказались мы и от планов морской блокады. Наш штаб сейчас активно занимается подготовкой этой операции. По-прежнему не могу раскрыть детали – скажу только, что она будет молниеносная и крайне болезненная для тех людей, которые сейчас тешат себя мыслью, что мы ни на что не годимся."
"И тут уже мировое сообщество нам не мешает. От озвученных планов мы не отказываемся – и постепенно будем сжимать кольцо. Тут, плечом к плечу с нами, стоят бойцы со всего мира. Стоят патриоты Украины. Нас становится все больше. Так что еще увидим, кто кого!"


Є проект бюджету на 2016 р

Верховній Раді пропонують прийняти державний бюджет на 2016 рік з доходами 601,430 млрд гривень і видатками 674,083 млрд гривень, повідомила і проаналізувала "Економічна правда".
Оприлюднили проект бюджету на сайті Верховної Ради.
Згідно з ним, доходи загального фонду Держбюджету - у сумі 564,57 млрд гривень та доходи спеціального фонду - 36,86 млрд гривень.
Видатки загального фонду держбюджету - у сумі 635,346 млрд гривень та видатки спеціального фонду - 38,736 млрд гривень.
Граничний обсяг дефіциту держбюджету передбачається на рівні 83,694 млрд гривень, на рівні 3,7% ВВП.
Проект бюджету-2016 також передбачає поетапне підвищення у 2016 році мінімальної зарплати. Її розмір пропонується встановити з 1 січня - 1 378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень (+5,2%), з 1 грудня - 1 550 гривень  (+6,9%).
Прожитковий мінімум має становити в середньому на одну особу з 1 січня - 1 330 гривень, з 1 травня - 1399 гривень (+5,2%), з 1 грудня -  1 496 гривень (+6,9%).
Загалом, зростання прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати у 2016 році в розрахунку грудень до грудня попереднього року - 12,1%.
Згідно з документом, граничний обсяг державного боргу у 2016 році становитиме 1,501 трлн гривень, а граничний обсяг гарантованого державою боргу становитиме 444,8 млрд гривень.
Таким чином, граничний обсяг державного боргу у наступному році збільшиться на 7,7%.
Прогноз щодо зростання валового внутрішнього продукту в 2016 прогнозується на рівні 2% при інфляції 12%.
Ціну на імпортний газ у проект державного бюджету на 2016 рік заклали у розмірі 225 доларів за тисячу кубометрів.
Згідно з документом, середньорічний курс гривні на 2016 рік прогнозується на рівні 24,1 гривні за долар​.


У Кривому Розі хочуть провести повторні вибори мера 27 березня


У Кривому Розі активісти "Самопомочі" із Єгором Соболєвим і Семеном Семенченком 7 грудня змусили Юрія Вілкула, оголошеного мером цього міста, покинути місце прийому громадян. Вимагали перевиборів. Йшов вже третій тиждень протистояння.
Нардеп від «Самопомочі» Єгор Соболєв оголосив, що Ю. Вілкул втік з міста. С.Семенчнко нагадав, що Верховна Рада, на думку "Самопомочі", має призначити перевибори в Кривому Розі.
10 грудня мало розглядатися питання про призначення повторних виборів мера у Кривому Розі. Не проголосували. Відбулася кількаходова комбінація і питання заговорилося. Тимчасова слідча комісія ВРУ постановила провести вибори 27 березня.
Парламент відмовився взяти до відома звіт тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах міськголови Кривого Рогу.
За законопроект №3613, за яким У Кривому Розі мали б призначити повторний другий тур виборів мера на 27 березня не проголосували. Ще тривають політичні переговори. Є.Соболєв не дуже переконливо на цих переговорах відстоює свою позицію.

Зі стола Єгора Соболєва у залі засідань ВРУ вкрали підписи за відставку Генпрокурора В.Шокіна

Сенсація сталася 10 грудня під час заворушення під час звіту Уряду, про який мове піде нижче.
 мого стола в залі голосувань в Парламенті зникла тека з підписами за відставку Віктора Шокіна. В залі Парламенту. Куди мають доступ виключно парламентарії. На момент зникнення в теці було 127 підписів. Останньою підписалася депутат від Блоку Петра Порошенка Оксана Продан", - повідомив Є.Соболєв.
Для ініціювання зняття Генпрокурора в залі парламенту треба 150 підписів нардепів.

Україна проти Північного Потоку і за безвізовий режим

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав 7 грудня в Брюсселі ЄС провести жорстку інспекцію проекту "Північний потік-2", а ще краще  його заблокувати, бо він не відповідає інтересам ні ЄС, ні України.
Так він сказав на прес-конференції за підсумками Ради асоціації Україна-ЄС, передали УНН.
"Ми звертаємось до наших європейських партнерів з тим, щоб проект "Північний потік-2" пройшов найжорсткішу інспекцію, ми вважаємо що цей проект має бути заблокованим, бо він не відповідає інтересам ні ЄС, ні України", - сказав Яценюк.
За його словами, "Північний потік" збільшує монополію російського "Газпрому" і позбавляє млільярдів доларів Україну, Словаччину і Польщу. 
Ще А. Яценюк заявив, що Україна чекає на позитивну відповідь від ЄС про запровадження безвізового режиму. Він впевнений, що Україна виконала всі зобов'язання, які попередньо на себе взяла.
"Україна виконала все, що взяла на себе для того, щоб був запроваджений безвізовий режим. Ми сподіваємось на позитивне рішення наших європейських партнерів, і таке рішення має бути оприлюдненим 15 грудня", - відзначив А.Яценюк.
На наступний день після висловлювання А.Яценюка приблизно такі ж слова повторила Президет Литви Даля Грібаускайте.
15 грудня має побачити світ звіт ЄС про результати інспекцій в рамках надання Україні безвізового редиму з ЄС.

Мінекономіки чекають на нові інвестиції і лобіюють приватизацію

У 2016 Мінекономрозвитку чекає на 5 млрд дол інвестицій і роздержавлення держпідприємств.
Вже наступного року Мінекономрозвитку очікує привернути в Україну як мінімум трьох значних іноземних інвесторів та залучити 5 млрд. доларів прямих інвестицій. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, повідомили в Мінекономрозвитку. 
А ключовим досягненням Кабінету Міністрів України у 2015 році є макроекономічна стабілізація. Саме вона створює передумови для економічного зростання та залучення інвестицій.
«Сьогодні держкомпанії в Україні – це ахіллесова п'ята української економіки, клондайк збагачення для обраних і поле битви політичних кланів. Найпростіші та базові речі: аудит, публічна фінансова звітність і найпростіші правила корпоративного управління на момент початку цієї реформи просто не існували. Менш ніж через 12 місяців у нас вже є нові правила призначень керівників, у тому числі, абсолютно незалежний номінаційний комітет, обов'язковий міжнародний аудит, новий підхід до винагороди керівників, плани щодо реструктуризації та корпоратизації здорових підприємств, а також – ліквідації тих, які не підлягають реанімації», - сказав міністр А.Абрамовичус про держпідприємства.

Склав пововаження міністр інфраструктури Андрій Пивоварський

Він іде і йдуть двоє заступників.​
«Від самого початку я говорив, що попри все готовий присвятити країні рік. Цей рік був складний, але успішний. Тому зараз я ухвалив для себе рішення піти з посади міністра інфраструктури України. Заява написана, залишилось пройти формальності», – сказав А.Пивоварський під час звіту Уряду за рік роботи у ВРУ.
Свої повноваження складуть і Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер та заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Омелян, повідомили в міністерстві.
А.Пивоварський сказав, що він спокійний за подальшу долю міністерства.
«Мій наступник прийде не на пусту сторінку. Я залишу детальний план по кожному напрямку. Програма дій на наступні декілька років розроблена, проекти документів розроблені. Необхідно брати і тиснути ці зміни далі», - сказав А.Пивоварський.
Він прийшов у міністерство з посади заступника директора паливно-промислової компанії "Континіум" уже покійного Ігоря Єремєєва. До того А.Пивоварський працював на посаді керуючого директора, директора інвестиційно-банківського департаменту Dragon Capital.

СЄПЕК не під арештом

Господарський суд Києва 30 листопада зняв арешт із коштів і майна товариства з обмеженою відповідальністю "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" (СЄПЕК), олігарха, який розквіт і погас за часи президентства Віктора Януковича Сергія Курченка. Тенденція до послаблення переслідувань бізнесу Курченка спостергіається від літа.
Господарський суд Києва скасував свою ухвалу від 17 липня 2014 року, якою наклав арешт на майно компанії за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Інтертрансгруп" (Київ), йдеться у визначенні суду, текст якого мають Українські Новини.
Суд також зняв арешт із коштів і майна компаній "Муйне", " Анкора-торг", "Амадіна", "Айнам", "Амінамі", "Хіган", "Алконост" і футбольного клубу "Металіст". Саме останній і звернувся до суду із проханням зняти арешт.
Господарський суд Києва дійшов до висновку, що підстави для арешту майна цих компаній більше немає.
СЄПЕК об'єднує компанії, що раніше входили в групу "Газ Україна", спеціалізується на торгівлі скрапленим і природним газом, широким спектром нафтопродуктів і товарів для нафтогазової галузі.
У лютому 2014 року більшість менеджерів СЄПЕК виїхали за межі України, де вони переховуються від органів слідства.
У березні 2014 року Міністерство внутрішніх справ почало розслідувати нанесення 1,6 млрд гривень збитків СЄПЕК Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України".
20 березня 2014 Генеральна прокуратура оголосила в розшук Сергія Курченка.
20 липня 2015 з’явилася новина, що МВС знайшли 200 млн дол Курченка: "Кілька десятків мільйонів доларів США, близько 200 тисяч євро та мільйон чеських крон належать громадянинові України С. Курченку. Гроші були виведені через українські банки на офшорні компанії" - повідомили в МВС.
Де ці гроші зараз невідомо.
Проти Курченка також веде кримінальні справи від літа Швейцарія. 7 вересня стало відомо, що Швейцарія відкрила кримінальну справ. Цю інформацію розповсюдило видання, яке працює над суовими справами «Перга інстанція». Тоді Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про доступ до рахунків швейцарської компанії "Elbrus SA" в банку "Credit Suisse" у Цюриху, що має допомогти прокуратурі у розслідуванні злочинів групи Курченка. З клопотання ГПУ стало відомо, що Федеральна прокуратура Швейцарії зараз розслідує справу проти Курченка за відмивання грошей через "Vetek Gas Trading & Supply SA" і "Vetek Trading SA".
Крім того, швейцарські слідчі знайшли ще одну місцеву компанію, тісно пов'язану з Курченком – "Elbrus SA", до рахунків якої суд і дав доступ ГПУ. Слідство звинувачує С.Курченка в тому, що він у 2009-2013 роках заволодів великими обсягами державного скрапленого газу, який закуповував за пільговою ціною, а продавав за ринковою.


Генпрокуратура пропонує переглянути результати приватизації "Сєверодонецького Азоту" Д.Фірташем

Як пише видання "ЛігаБізнесІнформ", після зміни влади Фірташа відтіснили з ринку поставок газу в Україну і позбавили контролю над державними Вольногорським ГМК, Іршанський ГЗК і "Сумихімпромом".Також, Д.Фірташ ризикує втратити газорозподільний бізнес і контроль над Запорізьким титано-магнієвим комбінат (ЗТМК).
Генпрокуратура підозрює, що приватизація пройшла зокрема із заниженням вартості активу.
Як пише видання, у своєму позові ГПУ крім усього посилається на рішення Печерського районного суду Києва від 20 жовтня 2004 року, який заборонив ФДМ і Мінпромполітики вчиняти будь дії щодо виконання результатів конкурсу з відбору інвестора для ДП "Об'єднання Азот".
На цю тему "Економічна правда" повідомляє, що у листопаді Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за ознаками незаконної приватизації в 2004-2005 роках одного з найбільших в Україні хімічних заводів Сєверодонецького об'єднання "Азот".
З 2011 року 100% акцій заводу належить структурам Фірташа, який придбав його у американського підприємця українського походження Алекса Ровта.
У разі якщо Генпрокуратура доведе незаконність приватизації "Сєверодонецького Азоту", на підприємство може очікувати повторний конкурс.
Як повідомляється, після чергової зміни влади і обрання в 2010 році президентом Віктора Януковича на хімічний ринок починає експансію Фірташ, який вже володів на той час "Рівнеазотом".
​​
Структури Фірташа відтоді почергово викуповують акції горлівського "Стиролу", черкаського "Азоту" і "Сєверодонецького Азоту". Право власності над останнім Фірташ оформив у 2012 році, викупивши всі 100% акцій.
У листопаді 2015 року  ГПУ відкрило провадження за фактом незаконної приватизації "Северодонецького Азоту" в 2004 році, випливає з рішення Печерського районного суду Києва від 27 листопада.


А.Яценюк звітував за рік роботи. Його на руках носив нардеп

11 листопада за рік роботи у Верховній Раді звітував Уряд. Єдиний прозвітував прем'єр міністр Арсеній Яценюк. Розказував як сформували коаліцію, а потім її покинула "Радикальна партія", як прийняли непопулярний бюджет і збільшили надходження бюджету.

Факти

З фактів, які сказав А.Яценюк.: "На  сьогоднішній день сума боргових зобов'язань України складає 66 мільярдів доларів"
"Завдяки операції реструктуризації нам вдалось на  2016 рік зменшити суму обслуговування державних боргів (це те, що з Державного бюджету ми платим  кредиторам) майже на  10 мільярдів гривень."
"...завдяки нашому спільному рішенню ми реструктуризували заборгованість українських банків. Це Ощадного банку та "Укрексімбанку". Ми реструктуризували заборгованість "Укрзалізниці". Ми реструктуризували заборгованість КБ "Південне". Ми реструктуризували заборгованість Укравтодору. Тобто наше спільне завдання по зменшенню боргів і по зменшенню  боргового навантаження виконується."
"Але коли протягом 4 років у нас іде постійне падіння всіх економічних показників, і вперше за минулий квартал ми  продемонстрували невеликий, але ріст – 0,7 відсотка росту ВВП, це реальна ознака того, що в 2016 році ті 2 відсотки економічного зростання, які закладені в макроекономічному прогнозі, нами можуть бути реально досягнуті."

"Завдяки тій бюджетній децентралізації, яку ви критикували, але прийняли, місцеві бюджети додатково отримали також 40 відсотків. І сьогодні на рахунках казначейства України загалом коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, золотовалютних резервів – 95 мільярдів гривень."

"Сьогодні уряд вніс до парламенту Закон України "Про Державний бюджет", і ми плануємо на наступний рік підвищення соціальних стандартів на 12 відсотків. В поточному році я визнаю про те, що нам не вдалося скомпенсувати ріст цін підвищенням соціальних стандартів. Це правда. Тому що сьогодні рівень інфляції складає 42 відсотки. Нам вдалося підвищити соціальні стандарти тільки на 13 і 19 відсотків."
"...в 2014 році загальний обсяг дефіциту "Нафтогазу України", який покривався з державного бюджету, складав 10 мільярдів американських доларів, 10 мільярдів доларів з державного бюджету пішло в "Нафтогаз". В цьому році ми скоротили дефіцит в 10 разів, і це всього-на-всього 1 мільярд. В наступному році ми не будемо дотувати НАК "Нафтогаз України" з бюджету."
"Загальний обсяг споживання газу щоденно зменшився на 25 відсотків. В середньому ми споживаємо природнього газу на 50 тисяч кубічних… на 50 мільйонів кубічних метрів менше, ніж це відбувалося в минулому році. А це означає, що кожен день ми платимо за природній газ на 11,3 мільйона доларів менше, а це означає, що завдяки нашій енергетичній політиці ми скоротили витрати українських домогосподарств, ми зменшили обсяги платежів, в тому числі і російському "Газпрому", за опалювальний період на суму майже 2 мільярди доларів США, ми зберегли 2 мільярди в українській економіці."

  нас була тривала дискусія з приводу Податкового кодексу...Ставки, які пропонуються. Це 20-20-18-18, починаючи з першого січня наступного року, далі ми пропонуємо ставки зменшити ще по одному відсотку і з 2018 року це буде 20-20-17-17.
Проект податкової реформи нами узгоджений відповідно до наших домовленостей, які оголосив Президент України. Уряд вчора затвердив податкову реформу. Сьогодні ця податкова реформа відправлена до парламенту, і Президент України своїм листом звертається до парламенту розглянути даний законопроект, за невідкладною процедурою включити його до порядку денного. Ми дуже просимо, щоб цей законопроект був підтриманий, проголосований, і тіло Податкового кодексу набуло чинності з другого кварталу 2016 року."

"Але наша мета протягом десяти років – взагалі позбавитись імпортного природного газу, збільшити власний видобуток і стати повністю енергетично незалежною Україною. Через 10 років Україна в стані буде експортувати природній газ. І саме тому нова енергетична політика і нові ренти, які ми просимо парламент підтримати, дадуть можливість збільшити видобуток власного газу."

Плани А.Яценюка:

"На 2016 рік наші цілі. Перше. Це освітня реформа. Це реформа в першу чергу середньої освіти як базової освіти. Ми багато, що зробили в реформі вищої освіти і імплементуємо Закон  "Про вищу освіту", але середня освіта є базою для того, щоб українська молодь мала майбутнє, для того щоб українська держава мала освідчений і, дійсно, сильний український менталітет для продовження економічних реформ.
Друге – це медицина. І я так само визнаю перед вами про те, що і в реформі середньої освіти, і в реформі медицини, в 2015 році було зроблено дуже і дуже мало. І це є наша спільна відповідальність, в першу чергу, звичайно, уряду України. Медицина – це перехід від фінансування ліжка до фінансування сервісу по наданню медичної послуги.
Третє – це приватизація.
Четверте – це нові податкові правила і нова податкова політка.
П'яте – це продовження процесу децентралізації.
Шосте – це Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом і запровадження безвізового режиму.
І сьоме – це завершення судової реформи в країні."

О.Барна з БПП дарував Яценюку квіти і носив на руках

І тут підходить ззаду до Яценюка нардеп з БПП Олег Барна. Бере його руками між ногами і починає винсити з зали. Починається бійка.  ​Дисить масштабна.
До неї підключаються міністри. Бійка затихає. Слово бере Юрій Луценко, лідер БПП: "Від імені фракції БПП я приношу вибачення за неетичний і недопустимий вчинок депутата Барни. Думаю, що висловлю позицію всієї фракції, що заявлю, що ми засуджуємо його дії. І ще раз приношу за це вибачення. Одночасно прошу, Арсеній Петрович, пам'ятати, що у нас немає уряду Яценюка, у нас є уряд України. І у нас немає міністрів БПП, є міністри України."
​Депутати повиступали ще трошки, їм оголосили перерву, а потім засідання закрилося.​
Олега Брану виключили з фракції.​
Все що він зробив А.Яценюку О.Барна прокоментував так: "Вчинок, може, не європейський, але інакшим методом це зло... Бо якщо Яценюк не піде, я дуже боюся, що його винесуть люди. Прем'єр, рейтинг політичної сили якого падає до нуля за півроку, автоматично повинен йти у відставку. Прем'єр, який не виконав домовленостей, повинен йти у відставку".

СБУ бореться з диверсантами

В Харкові 10 грудня був вибух, ніхто не постраждав. За 6 годин до нього радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі 1+1 говорив, що в Україні працює декілька диверсйних груп.
Цього тижня СБУ знешкоджували диверсійні групи на Донбасі  в Красногорівці (затримали 85 осіб) і в Києві (затримали 7 осіб).
«Груп таких (які готують текракти на території України – ред.)певна кількість є. Ми нинми займаємося достатньо професійно», - сказав Ю.Тандіт на 1+1.
У диверсійної групи, яку нещодавно ліквідували на Оболоні, за словами Ю.Тандіта  знайшли 40 гранат. Співробітники СБУ арештували 7 осіб.
 «Той арсенал, який там знайшли, його б вистачило на декілька таких будинків… Фактично, ми припинили подію, яка могла б прогриміти не тільки на Київ, але й на всю Україну», - зазначив Ю.Тандіт.
Він вважає, що метою диверсійних груп, поміж іншим, є дискредитація влади України і спроба показати, що на території України не діють закони.
Ю.Тандіт також закликав громадян звертатися до правоохоронних органів, якщо вони помічають щось підозріле.
Ситуація на Донбасі стає все менш спокійною. За тиждень рази три були новини про застосування забороненої техніки. Остання – 13 грудня


В полоні в ДНР-ЛНР є 131 особа

Слкужба безпеки Украни знає, що в полоні в тероистів на Сході України є 131 особа, Мінські домовленості допомагають уникнутисмертей. Про це сказав у ефірі каналу 1+1 радник Голови Служби безпеки України Юрій Тандіт
«Скажу офіційно, що на цю хвилину ми бачимо сліди 57 осіб... Всього заручниками на сьогодні ввважається 131 особа», - відзначив Ю.Тандіт.
Він вважає, що Мінські протоколи допомагають звільняти полонених і уникати смертей.
 «Головне, щоб кремль визначився і вони як учасники Мінських переговорів дотрималися свого слова», - сказав Ю.Тандіт.
 «Мінськ дійсно нам допомагає, головне що не гине так багато хлопців», - вважає Ю.Тандіт.

Документи

Компромісний варіантподаткової реформи від Міністерства фінансів і Національної ради реформ http://reforms.in.ua/sites/default/files/imce/201512_8_final_nrc_tax_reform_ua_1.pdf
​Верховна Рада 10 грудня прийняла закон про державну службу
https://blogger.googleusercontent.com/img/proxy/AVvXsEilLqBSmBXk9rodS1Nr26BpEldLIGiNgjChpddFpZSQtQutk_KjU45gl6aJf3Rd-9tFTPBXdZD4FCIkSKbpQdDNQsKoh5e6qCC7nPjJCswY1jUDlEPAd_zEFLURPnDlZoWSnUvQhBOgDnBIis28korixfOmmw=s0-d-e1-ft

Інтерв'ю

Інтерв'ю Наталії Яресько про бюджет і новий податковий кодекс http://biz.liga.net/all/all/intervyu/3178474-intervyu-s-yaresko-byudzhet-i-nalogi-chto-menyaetsya-v-vashey-zhizni.htm
Інтерв’ю замгенпрокурора Давида Сакварелідзе http://news.liga.net/interview/politics/7807970-david_sakvarelidze_dodavlivaem_nuzhna_obshchestvennaya_podderzhka.htm

Анонси

Державне агентство України з управління зоною відчуження повідомляє, що 14 грудня 2015 р. буде організовано прес-тур до зони відчуження для представників українських та закордонних засобів масової інформації, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Під час прес-туру представникам ЗМІ буде продемонстровано:
Центральну аналітичну лабораторію ДСП «Чорнобильський спецкомбінат»;
Комплекс виробництв «Вектор»;
м. Прип’ять;
оглядовий майданчик об’єкта «Укриття» ДСП «Чорнобильська АЕС».
По завершенню прес-туру відбудеться брифінг за участю голови громадської ради ДСП «ЧАЕС» Сергія Костянтиновича Парашина.
Для акредитації представників ЗМІ необхідно надіслати на електронну адресу semykin@dazv.gov.ua такі відомості:
назва ЗМІ;
прізвище, ім’я, по батькові;
серія та номер паспорта.
Відправлення з м. Києва – о 8:00 від станції метро «Мінська» (біля ресторану «Макдональдз»).
Контактна особа: начальник служби інформації та зовнішніх зв’язків Державного підприємства «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» Семикін Павло Володимирович (тел.  (067)406 20 78).
Акредитація триває до 17-ї години 12.12.2015

14 грудня, 10:00, Київ. Київський апеляційний адміністративний суд продовжить розгляд позову Комуністичної партії України до Міністерства юстиції України

14 грудня, понеділок, об 11:30 в інформаційному агентстві «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція на тему: «Мінські домовленості: на завершенні?». Запрошені гості:  Юлія Тищенко, політолог, керівник Програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень, Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного Співробітництва. Учасники прес-конференції підіб’ють підсумки мінським угодам, дія яких уже добігає завершення, чи продовжаться ці угоди у 2016 році, як тиснутиме світова спільнота у вирішенні конфлікту на Донбасі, яким буде життя після Мінських угод.

14 грудня 2015 круглий стіл
“Констутиційна реформа та процеси бюджетної децентралізації: перспективи та наслідки для України”.
Початок о 12.00.
Місце проведення: м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, Центр дистанційного навчання, (4 поверх).
Програма

14 грудня. 12:30. Прес-конференція на тему: «Реформа прокуратури. Результати конкурсу прокурорів: довгоочікуване оновлення чи чергові «домовленості»?. Спікери: Олег Сімашко, голова Одеського осередку ГО "Цивільний корпус АЗОВ",  Дмитро Балінець, начальник штабу Одеського осередку ГО "Цивільний корпус АЗОВ", Олег Петренко , народний депутат України. Протягом останніх  місяців в Україні проходив конкурс на заміщення керівних посад у місцевих прокуратурах в рамках реформи прокурорської системи, ініційованої заступником генпрокурора Д.Сакварелідзе. Конкурс проводився з метою заміни старих кадрів новими обличчями з числа зовнішніх кандидатів, які не працювали в системі прокуратури, але мають 5-річний досвід роботи у юридичній сфері.   Після оприлюднення результатів конкурсу  з’ясувалось, що переможцями стали саме  ті особи, яким не довіряє громадськість і які отримали  найнижчі результати під час тестування.  Під час прес-конференції будуть  представлені  матеріали аналітичного громадського звіту ГО «Цивільний корпус АЗОВ Одеса»  щодо реформи прокуратури,  оприлюднені результати окремих кандидатів з психотесту та   прокоментовані основні  зауваження до  прозорості проведення конкурсу в цілому (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал). Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.  
14 грудня 15:00
Зала засідань вченої ради ХНУРЕ (пр. Леніна, 14, 2 поверх, праве крило)
Круглий стіл «Угода з ЄС про зону вільної торгівлі: виклики та можливості»

14 грудня В апеляційному суді Луганської області відбудеться розгляд апеляційної скарги за поданням військової прокуратури Луганського гарнізону про обрання запобіжного заходу майору Литвиненку Олександру (судове засідання по вибухах у Сватово)


"25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації", що відбудеться 15 грудня 2015 р. з 11.00 до 13.40 (реєстрація та вітальна кава о 10.30). Місце проведення – бізнес-центр "Парус", вул. Мечникова, 2 (вхід з бульвару Лесі Українки). Захід організовано Реанімаційним Пакетом Реформ спільно із DESPRO, UNDP та Інститутом громадянського суспільства.   
7 грудня 1990 р був ухвалений Закон "Про місцеві ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування". Цього року Україна відзначає двадцятип’ятиліття розвитку місцевого самоврядування. Знаковим є те, що цей ювілей Україна відзначає в розпал публічної дискусії щодо проекту змін до Конституції в частині децентралізації.
15 грудня 2015 р. в одному залі зберуться головні архітектори реформи децентралізації: керівництво Парламенту, голови профільних комітетів ВР, члени Конституційної Комісії, Міністр регіонального розвитку, експерти та представники місцевого самоврядування. Після Революції Гідності реформа місцевого самоврядування була визначена однією з пріоритетних. За півтора року Україна подолала значний шлях в процесі децентралізації: знаковими стали ухвалення законів про об’єднання територіальних громад, фіскальна децентралізація та реформа регіональної політики. Незворотність цієї реформи зможуть забезпечити зміни до Конституції, які є предметом публічних дискусій протягом останнього часу.
Виклики, які зараз стоять перед однією з найважливіших реформ, можна подолати шляхом публічної фахової дискусії. Публічне експертно-політичне обговорення ключових аспектів децентралізації дозволить виробити спільні рішення та презентувати їх для ЗМІ, громадськості й місцевого самоврядування.
В рамках форуму відбудуться дві тематичні панелі: "Київ не знає як краще: виклики та рішення реформи місцевого самоврядування" та "Конституційні зміни як ключ до комплексної реформи децентралізації". Захід передбачає можливість активної участі усіх присутніх в дискусії, адже важливо почути думку усіх зацікавлених сторін.
Реєстрація завершилась! Журналісти зсможуть доакредетуватись за місцем проведення перед початком форуму!
Програму форуму можна завантажити тут!
За додатковою інформацією звертайтесь:
Андрій Андрушків - 096-609-59-76;
Ольга Голобородько - 096-466-92-10.


15 грудня об 11 год. 30 хв. в інформаційному агентстві УНІАН(вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему: «Розслідування вбивств та зникнень в зоні АТО: безкарність і її наслідки». Правозахисники також презентують дослідження, що демонструє реальний стан справ в цій сфері.
Скільки органів в Україні збирають інформацію про загиблих і зниклих безвісти військовослужбовців? Хто відповідає за проведення розслідувань таких справ? Які проблеми виникають під час розслідування смертей та зникнення безвісти військовослужбовців та що потрібно зробити, аби ситуація покращилась.
Про це під час прес-конференції розкажуть Аліна Павлюк та Надія Волкова, автори аналітичного звіту, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини.
У прес-конференції також візьмуть участь:
Антон Геращенко, народний депутат України, радник Міністра внутрішніх справ
Людмила Янчіцька – мати загиблого Андрія Гаврилюка 20.01.2015 р. в Донецькому аеропорту.
Представники компетентних державних органів.



Коментарі