Головні новини 8-14 серпня + Анонси

Новий кримський арештант Євгеній Панов Фото: Веєсті.RU

Олімпійський мир на території окупованого Росією Криму знову порушився. Пропоную хроніку цих подій.
8 серпня з’явилася новина, що у Криму, в Джанкої, гуляють зелені чоловічки і місцями нема інтернету. Потім з’явилися новини, що росіяни зі свого боку закрили пункт пропуску людей і транспорту “Армянськ”, а два інші пункти пропуску Чонгар і Перекоп працюють.
На наступний день українські прикордонники повідомили, що на Чонгарі російська сторона не пускає людей в сторону України. 10 серпня росіяни відкрили в повному функціоналі всі пункти пропуску на межі з Кримом.
І відразу ж, 10 серпня, у ФСБ звинуватили Україну в організації спецоперації, агентурної мережі і обстрілів території Криму. Під час неї, ніби-то загинув військовий з РФ. Спецоперація проходила 6-8 серпня в Армянську і Джанкої.
Там зловили ніби-то співробітника Головного управління зовнішньої розвідки міноборони України Євгена Панова і ще кількох осіб. У затриманих в Криму, ніби-то, були російські паспорти і вони переважно були жителями Криму. Україна всіма способами, навіть словами Президента, заперечила інформацію про якісь заходи в Криму.
Вже на наступний день брат Панова повідомив що Євгена викрали із Запорізької області, де він жив.
Після цього з’явилася заява міністерства закордонних справ України, в якій Росію звинуватили у провокації, Президент через події в Криму доручив привести в посилену бойову готовність військових, прикордонників, співробітників СБУ і Нацгвардії.
11 серпня Євгенія Панова взяли під варту на 2 місяці.
З приводу цих подій за кілька годин після арешту Панова на закрите засідання збиралась Рада  безпеки ООН. Після зустрічі мали б прозвучати якісь вагомі слова, але замість них представник України в ООН Володимир Єльченко шаблонно поінформував, що країни підтримали територіальну цілісність України, попросили Росію надати докази тероризму України в Криму і звернулися до міжнародних організацій, зокрема, Червоного Хреста, з проханням контролювати ситуацію в Криму.
Тим часом, Міністерство закордонних справ РФ опублікували куди яскравіше повідомлення "диверсію" в Криму і повідомили, що арештували ще одну людину - Андрія Захтея. Там же повідомили, що Україна не зацікавлена в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі, розхитує ситуацію в Криму, Порошенко "бравує" підтримкою США. Росія ни ще закликали західні столиці зробити висновки із ситуації. "Игра с огнем до добра не доводит", - закінчили повідомлення МЗС РФ.
Але, двоє друзів звинуваченого в терактах Панова, яких вважали зниклими, знайшлися. А представник розвідки Вадим Скібіцький повідомив, що ув'язнений в Криму Євген Панов сам ви'їхав на Крим і у власній машині.
Під шумок подій, Кабмін 8 серпня оновив санкційний список проти осіб звинувачених у дестабілізації ситуації в Україні​. Але, цей список не публічний, а під графою "для службового користування".
До кінця тижня на події відреагувало міністерство з питань тимчасово окупованих територій. Там попросили назвали все, що відбувається провокацією, попросили громадян утриматися від поїздок у Крим і пообіцяли серйозніші заходи з перевірки.



Правоохоронці зловили на хабарі суддю Чауса, але він втік. Пізно вечері 9 серпня слідчі Національного антикорупційного бюро зловили на отриманні хабаря суддю Миколу Чауса, який судив соратника Коломойського і мера Дніпра Філатова Геннадія Корбана і розглядав справи під час Євромайдану. Знайшлидві банки з доларами - одна 2 л, а друга 1,85, сума - 150 лис дол. 
Судді оголосили підозру, але взяти його під варту чи притягнути до суду не вийде, поки не збереться Верховна Рада, яка з початку липня на канікулах. Для того, щоб зібралася на засідання ВРУ треба 150 підписів народних депутатів чи рішення спікера про ініціювання засідання. Ні того ні того нема.
Тим часом, Чаус пішов у відпустку і пропав. Правоохоронці обшукували дім Чауса уже без нього.


В Україні розвивається ще один скандал із антикорупційними реформами, до яких прив’язані гроші МВФ. З 15 серпня в Україні має запрацювати електронне декларування майна і доходів для чиновників. Нова форма декларування вимагає більше деталей і завдяки електронній формі його можна легше опрацьовувати, тим більше, що всі декларації будуть знаходитися в одному місці
Його розробляли за проектом Програми розвитку ООН і мали б передати державі, а Державна служба  спеціального зв'язку і захисту інформації мала б стати розпорядником реєстру. 
Але нічого не виходить. Держслужба спецзв'язку не вважає систему безпечною і пропонує пройти додаткову експертизу. 
На держслужбовців тисне прем'єр і вимагає за два дні змінити ситуацію. Міністр фінансів же заявив, що без ліцензії Держспецзв’язку Україні не дадуть кредит МВФ. Далі буде...
В багатьох країнах з держслужбовців не вимагаються електронні декларації і нема єдиного джерела, де їх можна подивитися.


8 серпня екс-нардепа Володимира Медяника взяли під варту на 2 тижні
Аналіз бюджетів і витрат парламентських партій, які опублікували завдяки змінам до правил звітування

Анонси
В знак протесту проти розкрадання міської землі та злочинної бездіяльності київських прокурорів ГО «Кияни об’єднуємось» та ряд інших громадськихі організаці м. Києва 15 серпня 2016 року об 11-00 проведуть лежачий пікет на вході в будівлю прокуратури міста Києва, за адресою: вул.. Предславинська, 45/9 під девізом – «лежача прокуратура народу не потрібна»! Ми вимагаємо від прокуратури подати позов про повернення місту вкраденої у нас киян землі та об’єктів комунальної нерухомості та порушити кримінальне провадження проти чиновників КМДА і Київради, які своєю злочинною бездіяльністю покривають аферу. Контактна інформація 067-2348280
У понеділок, 15 серпня, о 12.30 у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" розпочнеться прес-конференція на тему "Правова та законодавча допомога жертвам війни Росії проти України. Результати моніторингу порушень міжнародного гуманітарного права та судова практика щодо надання статусу учасників АТО-УБД". Учасники: голова правління Громадського комітету захисту прав людини Микола Козирєв; керівник юридичної служби Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Ольга Скорина; колишній боєць батальйону "Артемівськ" та селищний голова селища Зайцевого Донецької області Володимир Весьолкін (вул. Рейтарська, 8/5а). Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями. Додаткова інформація за тел. (099) 553-20-49.
16 серпня на базі Миколаївської обласної дитячої лікарні пройдуть гарнізонні тактико-спеціальні навчання з особовим складом Миколаївського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.
Основною метою навчань є відпрацювання дій співробітників Служби порятунку та адміністрації об’єкту на випадок виникнення пожежі, відточення власної майстерності.
Тренування розпочнеться о 10:00. На території лікувального закладу перебуватиме велика кількість особового складу підпорядкованих підрозділів, залучених до проведення навчання, та спеціальна техніка, можливе використання звукових засобів імітації.
Рятувальники звертаються з проханням до всіх громадян віднестися з розумінням та не піддаватися паніці.
За інформацією Посольства Словацької Республіки в Україні, усі журналісти, зацікавлені в участі у заходах, пов’язаних із головуванням Словаччини в Раді ЄС (SK PRES) в Братиславі (зокрема, неформальна зустріч 27 глав держав та урядів країн-членів Євросоюзу в Братиславі, що відбудеться 16.09.2016 року), повинні отримати акредитацію та зареєструватися на окремі заходи.
Для отримання акредитації необхідно подати он-лайн заявку на акредитацію на сайті:https://media.eu2016.sk/
Заявка на акредитацію подається не пізніше, ніж за 21 день до дня проведення заходу, в якому журналіст бажає взяти участь. Зареєструватися на захід необхідно не пізніше, ніж за 10 днів до його початку.
Ознайомитися з умовами проведення акредитації та реєстрації можна на офіційному сайті SK PRES: http://www.eu2016.sk/sk/ (словацькою, англійською, французькою та німецькою мовами).
Детальніша інформація з інфографікою за посиланням:http://www.eu2016.  (доступна для завантаження словацькою, англійською та французькою мовами)
У п’ятницю, 19 серпня 2016 року, у м.Львів Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у партнерстві з Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) проведе тренінг для журналістів та громадських діячів на тему «Діяльність НАБУ в контексті Антикорупційної реформи та політики».
В рамках заходу будуть висвітлені наступні теми:
- перебіг Антикорупційної реформи в Україні;
- особливості діяльності Національного антикорупційного бюро України;
- журналістика та розслідування корупційних справ;
- Антикорупційна реформа в Україні очима європейських експертів.
Серед спікерів: Анатолій Новак, заступник директора Національного антикорупційного бюро; Світлана Оліфіра, прес-секретар НАБУ; Ігор Гончаренко, в.о. керівника Проектного офісу Національної ради реформ, менеджер з антикорупційної реформи; Мустафа Найем, депутат та журналіст; Клеменс Мюллер, старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії ЄС.
Для участі в заході, будь ласка, заповніть анкету до 18:00 вівторка, 16 серпня 2016, за посиланням http://bit.ly/2aVvCRC.
22-24 серпня у МЗС України відбуватиметься ХІІ Нарада керівників закордонних дипломатичних установ України (ЗДУ).
22 серпня о 9.00 відбудеться відкриття та пленарне засідання під головуванням Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.
Протягом 22-23 серпня представники ЗМІ матимуть можливість поспілкуватися із керівниками ЗДУ, взяти участь у роботі тематичних прес-клубів.
Прес-служба МЗС України оголошує акредитацію представників ЗМІ на висвітлення заходів в рамках наради.
З питань організації окремих інтерв’ю, акредитації та додаткової інформації просимо звертатися за тел.: 238-17-20, 238-18-41, 238-16-83.
Завершення акредитації: 19 серпня о 16:00 год.
Прохання до акредитованих на відкриття ХІІ Наради керівників закордонних дипломатичних установ України представників ЗМІ прибути до місця проведення заходу не пізніше 8:30 год.
Хрещатик та майдан Незалежності Військовий парад за традицією проходитиме на Хрещатику і майдані Незалежності. За словами радника Президента Юрія Бірюкова, у ньому буде представлено близько 200 одиниць бойової техніки і 3,5 тисячі чоловік особового складу, серед яких будуть і демобілізовані бійці АТО. Яка саме техніка проїде центром, поки тримають у секреті. Точно відомо, що вона буде не з передової. Авіацію вирішено не задіювати. Святковий феєрверк не планується з причини ще актуальної заборони – в кінці 2014 року Київрада заборонила салюти і феєрверки аж до завершення АТО. Маріїнський парк На території парку планується проведення майстер-класів від Національної гвардії. Софійська площа На площі очікується парад вишиванок та виставка прапорів – конкретні прапори, які брали участь у бойових операціях у зоні АТО і мають свою історію. На гостей чекатиме ще кілька сюрпризів, але про них стане відомо ближче до Дня незалежності. Центр міста З 23 по 24 серпня: проходитиме танцювальний флешмоб, на завершення якого всі учасники вишикуються у живий герб України; у Шоколадному будиночку відкриється виставка Петриківського розпису на військових атрибутах – касках, використаних снарядах, протитанкових мінах, кулях; у Міському саду навпроти Маріїнського палацу пройдуть майстер-класи з ліплення з глини і малювання; бійці Нацгвардії демонструватимуть силові прийоми. Андріївський узвіз Традиційний фестиваль мистецтв проходитиме на Андріївському узвозі 24 серпня. На відкритих майданчиках між будинками виступатимуть музиканти та актори. Контрактова площа На площі планують концерт за участю українських зірок. 



Новини Центральної України
8-9 серпня
10-11 серпня




Коментарі